SIK SORULAN SORULAR

UltraShape nedir?
UltraShape seçici yağ parçalanması için odaklı ultrasonu kullanan, ilk ve tek FDA onaylı, invaziv olmayan vücut şekillendirme prosedürüdür. UltraShape tedavisi hastanın sosyal hayatını aksatmadan ve rahatsızlık hissettirmeden inatçı yağları anında parçalar.
UltraShape bana uygun mudur?
UltraShape inatçı yağları olan veya genetik temelli yağ birikimi problemi olan insanlar için ideal çözümdür. En iyi sonuçları almak için, diyet ve egzersiz içeren sağlıklı bir yaşam tarzının devam ettirilmesi tavsiye olunur. UltraShape çok miktarda kilo kaybetmek isteyenler için uygun değildir.
UltraShape nasıl çalışır?
UltraShape cildinizin altındaki inatçı yağlara ultrason enerjisini doğrudan uygular. Ses dalgalarının cilt altında oluşturduğu basınç dalgalarını hızlıca değiştirerek yağ hücrelerinde buharlaşma sonucu boşluklar oluşturur. Bu durum yağ hücrelerinde bir baskı oluşturarak onların parçalanmasını sağlar. Bu esnada çevredeki cilt , sinir dokusuna ve kan damarlarına zarar verilmez. Nnasıl çalıştığını Buradan inceleyin.
UltraShape güvenli midir?
UltraShape karın bölgesindeki yağları seçici ve invaziv olmayan bir şekilde tedavi etmek için FDA onaylıdır. Geniş çaplı klinik çalışmalarla ve dünya çapındaki bugüne kadar yapılmış 300.000 UltraShape tedavisiyle güvenli olduğu gösterilmiştir.
UltraShape tedavileri ağrılı mıdır?
Çoğu insan konforlu bir tedavi deneyimlediklerini bildirmiştir ve yan etkileri oldukça nadirdir. Tedavi sonrasında ağrı veya uyuşukluk hissetmezsiniz.
Tedavi sonrasında gözle görülür bir iz kalır mı?
UltraShape tedavisi sonrasında tedavi bölgesinde gözle görülür bir iz kalmaz.
Ne kadar zaman sonra sonuç alırım?
Çoğu insan ilk tedaviden 2 hafta sonra sonuçları görmeye başladıklarını bildirmiştir fakat en iyi sonuçlar her biri 2 hafta arayla 3 tedavi seansı sonrasında alınır.
Tedaviden hemen sonra normal yaşantıma dönebilir miyim?
UltraShape tedavisi sonrasında günlük ve sosyal yaşantınız hiç aksamaz. Tedaviden hemen sonra günlük yaşantınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.
Kaç tedavi seansına ihtiyacım olacak?
2’şer hafta arayla 3 tedavi seansı tavsiye edilir. 2 seans arasındaki bu bekleme süresi vücudunuza parçalanan yağ hücrelerini dışarı atabilmesi için zaman verir.
Sonuçlar kalıcı mıdır?
Tedavi edilen yağ hücreleri kalıcı olarak yok edilir. Ancak, tedavi edilen yağ hücrelerinin yeniden üremesi mümkün değilken, komşu yağ hücreleri hacimlerini arttırarak büyüyebilirler ki bu tedaviden en iyi sonuçları alabilmek için diyet ve egzersiz içeren sağlıklı bir yaşam tarzının muhafaza edilmesi çok önemlidir.
Parçalanan yağlar nereye gider?
Parçalanan yağları vücut tıpkı diğer yağlara uyguladığı gibi metabolize eder. Karaciğerde işlenen bu yağlar diğer atık maddelerle birlikte vücuttan atılır.
UltraShape’i diğer tedavilerden farklı kılan nedir?
Diğer yağ giderici tedavilerden farklı olarak UltraShape yağları ısıtmaz veya dondurmaz. UltraShape tedavileri oldukça konforludur ve tedaviden sonra ciltte iz bırakmaz. Ayrıca, UltraShape ile 2 hafta gibi kısa bir sürede ölçülebilir, gözle görülür sonuçlar alırsınız.
UltraShape doktorumu nasıl seçerim?
UltraShape kullanan her doktor bu cihazın nasıl doğru bir şekilde kullanılacağına ve nasıl istenilen sonuçları aldıracağına dair detaylı bir eğitim almıştır. Doktor bulucu’yu kullanarak size yakın bir UltraShape doktorunu bulun.
Ben doktorum. UltraShape cihazı siparişimi nasıl geçebilirim? Daha fazla bilgi için lütfen bizim doktor sitemizi ziyaret edin.
Please visit our Doktorlar için daha fazla bilgi.